Herec Martin Sláma se stal tváří Soukromé kliniky LOGO s.r.o.

26.06. 2019

Brno, Praha – Známý a populární herec Martin Sláma se stal tváří Soukromé kliniky LOGO s.r.o., který je v současné době oblíbeným představitelem hlavních divadelních rolí v Národním divadle Brno, moderátorem na brněnském rádiu Krokodýl a dlouhá léta ho diváci znají z vysílání České televize v programu Dobré ráno. Nejvíce teď na sebe upozornil ve své dosavadní životní roli - Bertieho, vévody z Yorku ve Stropnického adaptaci hry Králova řeč, které byla patronem a odborným konzultantem paní PaedDr. Ilona Kejklíčková, Ph.D.

Martin Sláma

Pan Martin Sláma uvítal tuto příležitost a uznal, že činnost Soukromé kliniky LOGO s.r.o. je mu velmi blízká - pomoc všem lidem, kteří to potřebují. Z prostředí, léčebných postupů, přístupu personálu a hlavně úspěchů při léčbě vad řeči byl velmi nadšený. Rád tedy bude spojován s naší klinikou a bude co nejvíce nápomocen i při šíření osvěty týkající se vad řeči. Připomeňme, že nyní hraje v hlavní roli vévody z Yorku, který trpí koktavostí.

Herce Martina Slámu můžete znát dále z mnoha televizních rolí. Ze seriálů si diváci jistě vybaví působení v Ordinaci v růžové zahradě či Cesty domů. Velmi úspěšný byl však také ve velice oblíbených Četnických humoreskách, kde ztvárnil strážmistra Karabelu.

Narodil se v Brně, s nímž je spjat celý jeho dosavadní život a je roduvěrný brněnský patriot. Zde vychodil základní a střední školu, vystudoval herectví na Divadelní fakultě JAMU a po absolutoriu se stal v roce 1992 členem činohry Národního divadla Brno (tehdejší Zemské divadlo v Brně).

Z dlouhého seznamu postav, které za tu dobu na jevišti „Mahenky" vytvořil, jmenujme alespoň některé: Neapolský místokrál v Claudelově Saténovém střevíčku, mladý otrapa v Jakubu a jeho pánovi Milana Kundery, Honza v Kvapilově Princezně Pampelišce. Setkal se zde s řadou shakespearovských rolí (Orsino ve Večeru tříkrálovém, Edgar v Králi Learovi, Biondello ve Zkrocení zlé ženy, Konrád v komedii Mnoho povyku pro nic, představitel Thisbe Hubička ve Snu noci svatojanské, Horacio v Hamletovi. Georg Pikolo ve Veselých paničkách windsdorských), v Jiráskově Lucerně hrál vodníka Michala, v Srbově adaptaci Bassova Cirkusu Humberto Honzu Bureše, Belouetta ve Feydeauově komedii Champignolem proti své vůli, Lelia v Goldoniho Treperendách. Výborně se vypořádal s postavou básníka Paula Verlainea ve scénické kompozici choreografa a režiséra Libora Vaculíka Úplné zatmění.

 

Připojené obrázky

  • Martin Sláma
  • Martin Sláma
  • Martin Sláma
  • Martin Sláma

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »