Letní tábor 2012 - středověk

27.06. 2019

V termínu od 1.7. do 8.7. proběhl opět tradiční logopedický tábor! Konal se v krásném prostředí Bílých Karpat. Pořadatelem akce byla Soukromá klinika LOGO s.r.o. Tábor je velkou výzvou pro všechny, kdo si chtějí zlepšit komunikační dovednosti všeho druhu. Setkávají se zde děti s nesprávnou artikulací, jejich rodiče, děti i dospělí s koktavostí, děti s autismem a mnoho dalších.

Logopedický tábor

Každý ročník je zaměřený na jiné téma. Letos byl nosným tématem středověk. Všichni se dozvěděli mnoho zajímavých informací o tomto historickém období. Například jaké bylo dobové oblečení, zvyky, zbraně, zábava a podobně. Mnoho věcí si také účastníci vyzkoušeli a prožili přímo na sobě.

Tábor byl každý den rozdělen na terapeutickou a akční část. Všechny táborové činnosti byly připraveny tak, že měly pozitivní vliv na komunikační schopnost účastníků. Odborný program se skládal z logopedie, psychologie a rehabilitace. Při logopedických terapiích účastníci prováděli techniky, které si následně zkoušeli v běžných situacích pod dohledem logopeda. Logopedie probíhala individuálně i skupinově. Na psychologii rozvíjeli schopnost spolupráce ve skupině, poznávali sebe sama, posilovali sebevědomí a schopnost prosadit se. V rámci fyzioterapie regenerovali svá těla masážemi a pohybovým cvičením ve vodě. K dispozici byl vnitřní i venkovní bazén, který účastníci v horkém letním počasí hojně využívali.

Několik dětí doprovázeli rodiče, kteří se také zapojovali do našeho programu. Upravovali jsme narušenou komunikační schopnost dětí pomocí technických postupů, které jsme sestavili na základě našich mnohaletých zkušeností. Využívali jsme hojně také arteterapii a dramaterapii. Děti při dramaterapii nacvičili pohádku, kterou na konci tábora všem zahrály. Táborový program byl bohatý na sportovní a zážitkové aktivity. Klienti si vyzkoušeli například stavbu středověkého katapultu, věštění z kouzelných kamínků, osvobozování princezny, kterou unesl obrovský drak, vyráběli si brnění a helmy, naučili se spoustu středověkých her a v neposlední řadě si večer zazpívali písně u táboráku.

Celý tábor proběhl úspěšně a všichni si odvezli spoustu krásných zážitků.

Už teď se těšíme na další podobnou akci- zimní logopedický tábor doplněný o výuku lyžování. Tímto zveme všechny zájemce, aby se včas přihlásili. Téma zimní akce bude „Cesta do vesmíru". Účastníci zde zažijí mnoho zajímavých zážitků a dozví se spoustu informací o vesmíru. A to vše nezapomenutelnou a prožitkovou formou.

Všem přejeme krásné a ve zdraví prožité prázdniny!

Za celý tým LOGO
PhDr. Petr Staníček

Přidejte se k nám na Facebooku Přidejte se k nám na Facebooku! Novinky a zprávy z první ruky :-)

Připojené obrázky

  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor
  • Logopedický tábor - divadlo

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »