Tradiční divadelní představení dětí z kliniky LOGO

26.06. 2019

Brno - Dne 21. 6. 2012 proběhla v Lidovém domě Musilka tradiční akce Soukromé kliniky LOGO s.r.o. - vystoupení dětí z kroužků a z dětského stacionáře. Představení navštívilo přes 100 diváků a výkony malých herců odměnili vždy obrovským potleskem. V průběhu kulturního pásma proběhlo tradiční pasování předškoláčků z dětského stacionáře na školáčky. Celé odpoledne završili dospělí klienti s recitací a divadelním představním. Musilka byla opět úspěšnou akcí a již teď se těšíme na další ročník. Vybrané finance (1480,- Kč) budou předány Občanskému sdružení LOGO na výstavbu rehabilitačního bazénu. Fotografie a detaily naleznete po rozkliknutí aktuality.

Musilka 2012

Na Musilce vystoupilo celkem 10 skupin účinkujících, mezi kterými byly hlavně děti z kroužků na Soukromé klinice LOGO s.r.o. A co mohli diváci vidět?

Na začátku si děti z dětského stacionáře připravily pásmo s básničkami, písničkami a tanečkem. Při písničce "Já jsem muzikant" využily také pěkně vyrobené kulisy hudebních nástrojů. Dalším v pořadí byl kroužek Arteterapie, kde si děti nachystaly taneček s maskami bubáků, které si v rámci kroužku namalovaly. Následoval kroužek Pohádky, kde jsme byli svědky toho, jak Rumcajs lovil ryby a při tom se mu povedlo vytáhnout špunt z rybníku. Vše ale dobře dopadlo - Rumcajs vše napravil, a tak vodník mohl dále bydlet ve vodou zaplněném rybníce. Hned po Rumcajsovi byly na řadě vystupující z kroužku Do školy s úsměvem a předvedli nám pěknou básničku společně s písmenky a aktovkami. Po nich jsme slyšeli další básničku z kroužku Myofunkční terapie. Na divadelních prknech nás navštívila také farma strýčka Donalda, který nám zazpíval o všech zvířátkách, které na farmě má. S tím mu pomohly děti z kroužku Hrátky-hlásky. Na tradiční Musilce nechyběl ani kroužek Mluvení hrou, který si nachystal písničku s využitím netradičního nástroje Kazoo. První část uzavřeli dospělí klienti s koktavostí, kteří zazpívali několi známých písniček s kytarou a bubnem.

Po tomto kulturním pásmu následovalo všemi očekávané pasování předkoláčků z dětského stacionáře. Na pódium přijal pozvání král a předkoláky, pomocí svého meče, pasoval na školáky. Naše děti dostaly odměnu za vzornou spolupráci ve stacionáři - šerpu, pamětní medaili a pár drobností, které se budou všem hodit v první třídě.

Následovala krátká pauza a po ní vystoupili na jevišti herci z DivadLOGO. Hra se jmenovala "Původ pásovců" a vtipnou formou nám ukázali, jak malá želva s ježkem přelstili geparda. Představení odehráli klienti s poruchou komunice a dokonce i jedna klienta s poruchou hybnosti. Všem patří velké ocenění a obdiv, jak měli hru pěkně, a hlavně kvalitně, připravenou. Od diváků tak následoval velký aplaus.

Poděkování tak patří vystupujícím dětem, které mohly na vlastní kůži zažít pocit výstupu před reflektory na divadelním jevišti.

Děkujeme všem za spolupráci a rodičům za návštěvu a podporu.

Za podporu děkujeme firmě Makro, která nám zapůjčila stroj na tvorbu ledové tříště. Děti tuto "vodní sladkost" ve velkém teple velice ocenily.

Připojené obrázky

  • Musilka 2012
  • Musilka 2012
  • Musilka 2012
  • Musilka 2012
  • Musilka 2012

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »