Neurologie

Pracoviště neurologie tvoří ambulance, EEG laboratoř s EEG - biofeedbackem a HRV - biofeedbackem.

Neurologie - vyšetření v ordinaci

Zajišťuje diagnostiku, léčbu a sledování onemocnění nervového systému zejména s projevy poruch komunikace resp. řeči u dětí i dospělých vznikajících na podkladě například lehké mozkové dysfunkce, dětské mozkové obrny, záchvatových onemocnění, prodělaného zánětu, úrazu, cévní mozkové příhody, demence apod.

V EEG laboratoři jsou na doporučení lékaře prováděna elektroencefalografická vyšetření nativní, fotostimulace, hyperventilace a spánková deprivace.

EEG biofeedback

Jedná se o metodu, která Vám umožní ovládat své mozkové vlny. Jde o sebeučení mozku pomocí biologické zpětné vazby.Pokud dostanete okamžitou cílenou a přesnou informaci o ladění svých mozkových vln, můžete se naučit, jak je uvést do souladu.

Trénink za pomocí EEG biofeedback je nenásilný, bezbolestný a hravý. Pomáhá dětem s poruchou pozornosti zvládnout nároky školy, zlepší soustředění, výrazně uklidňuje neposednost a úzkost, sníží agresivitu. Je také vhodný pro dospělé, zmírňuje deprese, upravuje spánek, zvyšuje výkonnost, působí proti únavě.

Výhodou naší laboratoře je komplexní péče o klienta, možnost kombinace HRV a EEG biofeedback tréninku.

Výsledky celkové terapie jsou vysoce specifické vzhledem k umístění elektrod a k tréninkovému frekvenčnímu pásmu.

HRV - kardiorespirační biofeedback

Biofeedback trénink rezonanční frekvence.

Jde o osvědčenou strukturovanou tréninkovou metodu založenou na učení klienta dosáhnout regulovaným dýcháním a seberegulačními postupy maximální variability srdeční frekvence a udržet tento stav po určitou dobu.

Indikačním okruhem je nejen prevence kardiovaskulárních nemocí, deprese, hypertenze, úzkostné poruchy, ale také chronický únavový syndrom, poruchy plynulosti řeči.

Tréninky HRV vedou k budování emocionální rovnováhy, redukují stres, zvyšují odolnost zejména vůči psychické zátěži.

Komplexní terapie pro pacienty po cévní mozkové příhodě

Pacienti po cévní mozkové příhodě trpí nejen poruchou pohybového aparátu, ale i poruchou dovedností a řečovými poruchami. Soukromá klinika LOGO s.r.o. připravila pro tyto pacienty komplexní program, který jim pomůže k rychlému návratu do běžného života. Program zahrnuje vyšetření neurologické a rehabilitační, psychologickou podporu a logopedickou péči. Pacientům můžeme zajistit konzultace se sociálními pracovníky Občanského sdružení LOGO, kteří pomohou s řešením složitých sociálních situací. Rodinným příslušníkům osob trpících poruchami komunikace je poskytováno odborné poradenství, tzn. jakým způsobem svého člena rodiny podporovat a pomáhat mu s nápravou řeči.

Novinka: Možnost konzultace stran alternativní léčby - akupunktura, homeopatie, SU - JOK, s prim. MUDr. Kateřinou Moráňovou (není hrazeno zdravotní pojišťovnou) 1000,- Kč/hodina.

Připojené obrázky

  • EEG, biofeedback
  • EEG, biofeedback

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 296 150 650
Mobil: 603 484 077
Mobil:

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233


Černá Pole, Merhautova 118
Tel.:545 214 844
Líšeň - poliklinika Horníkova 34
Tel.: 544 134 134

Více informací o klinice
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 516 426 426

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 547 231 999

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

  • 16 08 2017

    Výtvarná soutěž!

    Pro naše dětské klienty připravila klinika LOGO soutěž, kde cílem bude namalovat obrázek na téma "Moje letní prázdniny". Obrázky můžete odevzdávat na recepci kliniky od 21. srpna do 1. září. Každý autor odevzdaného obrázku získá sladkou odměnu. Po skončení soutěže budou vybrány 3 nejlepší obrázky, které získají zajímavé ceny. Soutěž probíhá ve všech zařízeních - v Brně, Praze, Blansku, Tišnově a Židlochovicích. Další informace najdete v této aktualitě nebo na recepci kliniky.

Více aktualit »