Oceněná „výjimečná podnikatelka“ učí lidi mluvit

Ilona Kejklíčková zasvětila svůj život mluvě. Svým pacientům navrací zpět řeč. Je totiž logopedka a majitelka brněnské kliniky Logo, kterou navštěvuje na dvacet pět tisíc pacientů.

Rohovor Ilony Kejklíčkové s Idnes.cz

"Logopedie nebyla nikdy mým snem, chtěla jsem se stát lékařkou. Ale jsem ráda. V logopedii jsou totiž velké možnosti. Teorie je suchá, ale o to zajímavější je praxe," líčí Kejklíčková.

Mezi jejími pacienty se najdou malé děti s rozštěpovou vadou, klienti, co mají problémy s výslovností či koktavostí. Některé pacienty však musí naučit úplně mluvit.

"Dostanou se k nám i staří lidé po cévních a mozkových příhodách. Ti pak mají obrovský problém z řečí," uvádí Kejklíčková. Její klinika je jediným zařízením tohoto typu nejen na jižní Moravě, ale i v celé České republice.

A právě kvůli přízvisku soukromá nemají prý pacienti ke klinice tak velkou důvěru. "Klienti si nás většinou vyberou až jako druhou či třetí kliniku. Bojí se. Myslí si, že se za všechno platí, a to není pravda," vysvětlila logopedka.

Klinika má uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami, které léčbu na klinice hradí. "Platí se u nás za nadstandardní terapie či využívání speciálních počítačových programů. Ceny jsou však od třiceti do padesáti korun," popisuje podnikatelka.

Klinika je podle ní místem, kde se pacientovi dostane kompletní péče. "Pracuje tu několik desítek odborníků. Kromě logopeda i foniatr, lékař ORL a další specializace," vyjmenovala Kejklíčková.

Pacient tak projde vyšetřením u všech lékařů. A výsledek? "Během krátké doby určíme pacientovu diagnózu a můžeme začít s léčbou. To je rychlejší, ale i levnější," uvedla žena.

Kliniku však v poslední době začali navštěvovat i úspěšní manažeři, herci či moderátoři. "U těchto lidí se problém objeví většinou při práci. Jde například o zrychlené tempo řeči," přiblížila Kejklíčková.

Podle jejích zkušeností pak pacienti na svůj problém přicházejí, když vedou třeba důležité porady. "Musí rozhodovat, ale kvůli tempu jejich řeči jim nikdo nerozumí. Navíc jejich řeč může být pro posluchače nepříjemná," upřesnila podnikatelka.

Ta dříve pracovala v brněnské dětské nemocnici. "Měla jsem však sklon k netradičním metodám, chodili jsme cvičit, chtěli jsme hrát divadlo," vzpomíná. Proto začala podnikat a založila kliniku.

Její práci ocenila letos v listopadu Česká spořitelna, když byla zvolena za Výjimečnou podnikatelku. Vybrána byla z jedenácti tisíc českých podnikatelek. "Bylo to moje první veřejné ocenění a utvrzení se v tom, že jdeme správnou cestou, ve které budeme určitě i nadále pokračovat," usmívá se oceněná podnikatelka.

Autorkou článku je Barbora Lukšová z idnes.cz

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »