ORL - foniatrie

ORL a foniatrická ambulance nabízí diagnostiku a léčbu poruch hlasu, sluchu a řeči.

Laryngovideostroboskop

ORL a foniatrie řeší klinickou problematiku, diagnostiku, léčbu, léčebnou prevenci a rehabilitaci poruch sluchu, hlasu a řeči.

Kromě běžných vyšetřovacích metod ve foniatrii užíváme vysoce moderního přístroje laryngovideostroboskopu, kde lékař pozoruje detailně hlasivky a jejich pohyb přímo na obrazovce (nahraný záznam si může pacient po vyšetření prohlédnout). Díky tomuto vyšetření je schopen lékař foniatr určit včasnou diagnózu a zvolit adekvátní terapii organických i funkčních poruch hlasu. Součástí tohoto přistroje je možnost vyšetření hlasového pole provádět zvukovou analýzu hlasu a elektroglottografií. Tato vyšetření slouží především hlasovým profesionálům, kde můžeme zasáhnout včasnou prevencí, vzniku funkčních poruch hlasu a eventuelně zvolit některou z možností reedukační terapie.

Naše pracoviště je vybaveno audiologickou laboratoří, kde se poskytuje komplexní přístup v léčbě hlasových a řečových poruch. Zde provádíme vyšetření středoušních funkcí pomocí objektivní tympanometrie, vyšetření sluchu čistými tóny-tónová audiometrie, slovní audiometrie a u dětí s vývojovými poruchami řeči provádíme dětský percepční test. U malých dětí do tří let provádíme objektivní vyšetření sluchu pomocí TEOAE.

Audiologická laboratoř je vysoce moderně vybavena, lze zde vyšetřit:

  • tónová audiometrie
  • speciální zkoušky
  • percepční test
  • slovní audiometrie
  • vyšetření tinnitu (ušního šelestu)

Poskytujeme vám možnost vyšetřit a stanovit tak přesnou poruchu vašeho sluchu.

Dále Vám budeme nápomocni při výběru vhodného sluchadla, nácviku správného používání sluchadla a péči o něj. Naše pracoviště nabízí sluchadla renomovaných firem Widex , Beltone a Audifon. Jsme připraveni Vám pomoct při výběru nejvhodnějšího sluchadla. Většina moderních sluchadel poskytuje řadu možností, nastavení a vlastností, které lze upravit tak, aby uživatel slyšel jasný, velmi přirozený a komfortní kvalitní zvuk. Všechna sluchadla jsou digitální.

V současnosti existují 3 hlavní typy sluchadel:

  1. Závěsná - sluchadla jsou dostupná v široké paletě typů a úrovní výkonu. Vysoce výkonná sluchadla pomáhají lidem s těžkými ztrátami sluchu. Některé modely jsou vybavena dálkovým ovládáním sloužícím k výběru různých poslechových programů.
  2. Zvukovodová - /ITE/ - jsou umístěna uvnitř ve zvukovodu. Tento typ sluchadla je často 100% automaticky řízen, pouze u některých modelů je možné nastavit hlasitost manuálně pomocí malé páčky, nebo kolečka.
  3. Kanálová / CIC / - jsou umístěna hluboko ve zvukovodu. Jsou v uchu téměř neviditelné. Umístění CIC sluchadel hlouběji ve zvukovodu má určité přirozené akustické výhody.

Poskytujeme sluchadla plně hrazena pojišťovnou a sluchadla s doplatkem. Pro více informací nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře zde na webu nebo Vás rádi přivítáme osobně na klinice, kde jsou odborníci v této oblasti a dokáži Vám odborně poradit.

Velkou výhodou tohoto pracoviště je komplexnost prováděných diagnostických vyšetření. Spolupráce s klinickým logopedem zvláště v diferenciální diagnostice poruch plynulosti řeči u dětí i dospělých , opoždění vývoje řeči , poruch polykání, komunikačních poruch u pacientů po cévní mozkové příhodě je velmi žádoucí, stejně tak spolupráce s klinickými psychology , neurology a psychiatry tohoto pracoviště.

Laser terapie ušních šelestů

Naše klinika pro dosažení maximální míry efektivity léčby v oblasti ORL vlastní nový, velice moderní a účinný laser, který lze využít nejen k dosažení svalové relaxace, ale má také výrazný protizánětlivý a protiotokový efekt. V oblasti ORL se využívá k léčení tinnitu. Především má účinek ve smyslu biostimulace regeneračních pochodů v buňce. Právě u tinnitu (ušnímu šelestu) je příčina vzniku potíží komplexní záležitost, kde své prvořadé místo mají degenerativní buněčné projevy.

Připojené obrázky

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »