ORL - foniatrie

ORL a foniatrická ambulance nabízí diagnostiku a léčbu poruch hlasu, sluchu a řeči.

Laryngovideostroboskop

ORL a foniatrie řeší klinickou problematiku, diagnostiku, léčbu, léčebnou prevenci a rehabilitaci poruch sluchu, hlasu a řeči.

Kromě běžných vyšetřovacích metod ve foniatrii užíváme vysoce moderního přístroje laryngovideostroboskopu, kde lékař pozoruje detailně hlasivky a jejich pohyb přímo na obrazovce (nahraný záznam si může pacient po vyšetření prohlédnout). Díky tomuto vyšetření je schopen lékař foniatr určit včasnou diagnózu a zvolit adekvátní terapii organických i funkčních poruch hlasu. Součástí tohoto přistroje je možnost vyšetření hlasového pole provádět zvukovou analýzu hlasu a elektroglottografií. Tato vyšetření slouží především hlasovým profesionálům, kde můžeme zasáhnout včasnou prevencí, vzniku funkčních poruch hlasu a eventuelně zvolit některou z možností reedukační terapie.

Naše pracoviště je vybaveno audiologickou laboratoří, kde se poskytuje komplexní přístup v léčbě hlasových a řečových poruch. Zde provádíme vyšetření středoušních funkcí pomocí objektivní tympanometrie, vyšetření sluchu čistými tóny-tónová audiometrie, slovní audiometrie a u dětí s vývojovými poruchami řeči provádíme dětský percepční test. U malých dětí do tří let provádíme objektivní vyšetření sluchu pomocí TEOAE.

Audiologická laboratoř je vysoce moderně vybavena, lze zde vyšetřit:

 • tónová audiometrie
 • speciální zkoušky
 • percepční test
 • slovní audiometrie
 • vyšetření tinnitu (ušního šelestu)

Poskytujeme vám možnost vyšetřit a stanovit tak přesnou poruchu vašeho sluchu.

Dále Vám budeme nápomocni při výběru vhodného sluchadla, nácviku správného používání sluchadla a péči o něj. Naše pracoviště nabízí sluchadla renomovaných firem Widex , Beltone a Audifon. Jsme připraveni Vám pomoct při výběru nejvhodnějšího sluchadla. Většina moderních sluchadel poskytuje řadu možností, nastavení a vlastností, které lze upravit tak, aby uživatel slyšel jasný, velmi přirozený a komfortní kvalitní zvuk. Všechna sluchadla jsou digitální.

V současnosti existují 3 hlavní typy sluchadel:

 1. Závěsná - sluchadla jsou dostupná v široké paletě typů a úrovní výkonu. Vysoce výkonná sluchadla pomáhají lidem s těžkými ztrátami sluchu. Některé modely jsou vybavena dálkovým ovládáním sloužícím k výběru různých poslechových programů.
 2. Zvukovodová - /ITE/ - jsou umístěna uvnitř ve zvukovodu. Tento typ sluchadla je často 100% automaticky řízen, pouze u některých modelů je možné nastavit hlasitost manuálně pomocí malé páčky, nebo kolečka.
 3. Kanálová / CIC / - jsou umístěna hluboko ve zvukovodu. Jsou v uchu téměř neviditelné. Umístění CIC sluchadel hlouběji ve zvukovodu má určité přirozené akustické výhody.

Poskytujeme sluchadla plně hrazena pojišťovnou a sluchadla s doplatkem. Pro více informací nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře zde na webu nebo Vás rádi přivítáme osobně na klinice, kde jsou odborníci v této oblasti a dokáži Vám odborně poradit.

Velkou výhodou tohoto pracoviště je komplexnost prováděných diagnostických vyšetření. Spolupráce s klinickým logopedem zvláště v diferenciální diagnostice poruch plynulosti řeči u dětí i dospělých , opoždění vývoje řeči , poruch polykání, komunikačních poruch u pacientů po cévní mozkové příhodě je velmi žádoucí, stejně tak spolupráce s klinickými psychology , neurology a psychiatry tohoto pracoviště.

Laser terapie ušních šelestů

Naše klinika pro dosažení maximální míry efektivity léčby v oblasti ORL vlastní nový, velice moderní a účinný laser, který lze využít nejen k dosažení svalové relaxace, ale má také výrazný protizánětlivý a protiotokový efekt. V oblasti ORL se využívá k léčení tinnitu. Především má účinek ve smyslu biostimulace regeneračních pochodů v buňce. Právě u tinnitu (ušnímu šelestu) je příčina vzniku potíží komplexní záležitost, kde své prvořadé místo mají degenerativní buněčné projevy.

Připojené obrázky

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 296 150 650
Mobil: 603 484 077
Mobil:

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233


Černá Pole, Merhautova 118
Tel.:545 214 844
Líšeň - poliklinika Horníkova 34
Tel.: 544 134 134

Více informací o klinice
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 516 426 426

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 547 231 999

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

 • 16 08 2017

  Výtvarná soutěž!

  Pro naše dětské klienty připravila klinika LOGO soutěž, kde cílem bude namalovat obrázek na téma "Moje letní prázdniny". Obrázky můžete odevzdávat na recepci kliniky od 21. srpna do 1. září. Každý autor odevzdaného obrázku získá sladkou odměnu. Po skončení soutěže budou vybrány 3 nejlepší obrázky, které získají zajímavé ceny. Soutěž probíhá ve všech zařízeních - v Brně, Praze, Blansku, Tišnově a Židlochovicích. Další informace najdete v této aktualitě nebo na recepci kliniky.

Více aktualit »