Rehabilitační kroužky

Nabídka rehabilitačních kroužků pro děti i dospělé v Soukromé klinice LOGO s. r. o pro druhé pololetí 2017. V nabídce se nachází také jeden ergoterapeutický kroužek - Šikulka. Pro přihlášení a více informací volejte na recepci, tel. 543 420 666.

 

Název kroužku

Den konání

Čas

Lektor

Rehabilitace Brno - Vsetínská 20

     
Cvičení podle prof. Koláře pondělí 07:00 - 08:00 Gabriela Pellová, Dis.
Jóga proti bolestem zad pondělí 17:00 - 18:00 Mgr. Tereza Gregorová
Cvičení body & mind úterý 07:00 - 08:00 Gabriela Pellová, Dis.
SM systém I. úterý 08:00 - 09:00 Mgr. et Bc. Daniel Žukovský
Cvičení podle prof. Koláře úterý 17:00 - 18:00 Mgr. Tereza Gregorová.
SM systém II. středa 17:00 - 18:00 Mgr. et Bc. Daniel Žukovský
Redcord středa 7:00 - 8:00 Bc. Hana Malá
Cvičení pro ženy čtvrtek 17:00 - 18:00 Bc. Hana Malá
Šikulka pro děti (od 3 let) čtvrtek 13:30 - 14:30 Bc. Andrea Čapková
Šikulka pro dospelé (od 15 let) čtvrtek 17:00 - 18:00 Bc. Andrea Čapková
Cvičení podle Ludmily Mojžíšové pátek 08:00 - 09:00 Bc. Hana Malá

 

Přihlášení probíhá přímo u terapeuta uvedeného u daného kroužku.
Jednotlivý vstup 190 Kč
Permanentka 10 vstupů / 1500 Kč.

 

Jóga proti bolestem zad

Jóga proti bolestem zad je vhodná pro člověka každého věku a úrovně fyzických možností. Vychází z klasické cesty jógy. Stupňovitě vytvořený systém uvolňujících, dechových a tělesných cvičení pomáhá pacientům trpícím bolestivými svalovými dysbalancemi způsobenými jednostrannou zátěží. Pravidelné cvičení podle Jógy proti bolestem zad znovu nastoluje svalovou rovnováhu, a tím zároveň napravuje nefyziologické držení těla.
Systém jóga proti bolestem zad obsahuje:

 • Systematické cvičení na zlepšení fyzické kondice
 • Dechová a relaxační cvičení, které vedou přirozenou cestou k dosažení vnitřní tělesné i psychické rovnováhy
 • Protahovací a posilovací cvičení na dané svalové skupiny
 • A další speciální techniky, např. meditace, pránájámu a mudry
 • Pro koho: bolesti pohybového aparátu, zvýšená únava, bolest zad – pro dospělé

  Kde: Vsetínská 20, Brno

  Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

  Kdy: pondělí 17:00-18:00

  Cena: 1.500,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 190,-Kč/1 vstup


Dynamická neuromuskulární stabilizace podle prof. Koláře

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace vám pomůže natrénovat optimální svalové souhry, které zajišťují stabilizaci páteře, a tvoří základ rehabilitace u bolestí pohybového aparátu.

V průběhu rehabilitace, ale i při jakýchkoliv sportovních aktivitách, je správná stabilizace trupu zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu bolestí s dlouhodobým efektem, ale i pro prevenci přetížení v rámci sportovních i pracovních pohybových aktivit.

Pravidelné cvičení ve vývojových pozicích podle DNS přístupu vám pomůže k trvalé úlevě od bolesti i k lepšímu sportovnímu výkonu.

Pro koho: bolesti pohybového aparátu, kompenzační cvičení pro dospěléPro koho: bolesti pohybového aparátu, kompenzační cvičení pro dospělé

Kde: Vsetínská 20, Brno

Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

Kdy: pondělí 7:00-8:00, úterý 17:00-18:00

Cena: 1.500,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 190,-Kč/1 vstup

  Cvičení Body and mind

  Kategorie body & mind /tělo a mysl/ jsou klidná tělesná cvičení, která vedou ke zlepšení zdraví a rozvoji tělesné výkonnosti. Patří mezi ně především Pilates, Joga, Body Balance, Port de Bras, Strečink, Chitoning. Cvičení vede k protažení zkrácených a posílení oslabených svalů, učí správnému držení těla, zvětšuje pohyblivost kloubů. Hlavním úkolem je naučit tělo pracovat s minimálním úsilím a maximální účinností.

  • Lekce jsou vhodné pro každého bez rozdílu věku, pohlaví a fyzické zdatnosti.
  • Cvičení je velmi účinné pro prevenci přetížení pohybového aparátu, např.bolesti zad.
  • Slouží jako doplňková terapie u již vzniklých obtíží lehčího rázu či jako kompenzace k různým druhům sportu.
  • Základem je aktivace hlubokého svalového stabilizačního systému páteře, hlubší vnímání vlastního těla a práce s dechem.

  Pro koho: bolesti pohybového aparátu, kompenzační cvičení

  Kde: Vsetínská 20, Brno

  Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

  Kdy: úterý 7:00-8:00

  Cena: 1.500,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 190,-Kč/1 vstup

Redcord

Principy cvičení v závěsném systému Redcord jsou jednoduché a dají se upravit, aby odpovídaly diagnozám jednotlivých klientů. V malé skupině se pracuje pod vedením fyzioterapeuta v různých pozicích s využitím balančních prvků při postupném zvyšování obtížnosti. Pracujeme na obnově a podpoře vhodných pohybových vzorců. Na závěr Vás čeká relaxace.

Pro koho: pro zvýšení kondice lidí sedavých profesí, podpora aktivního držení středu těla, v dospívání a růstu jako prevence správného držení těla, kompenzační cvičení pro aktivní sportovce

Kde: Vsetínská 20, Brno

Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

Kdy: středa 7:00-8:00

Cena: 2.900,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 330,-Kč/1 vstup

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Cvičení je vhodné pro ženy jakéhokoliv věku se zaměřením na posílení svalů pánevního dna, se zaměřením na mobilizaci sakroiliakálních kloubů a mobilizaci bederní páteře. Cvičení je vhodné pro ženy s bolestmi bederní páteře a SI skloubení, s problémy s bolestivou menstruací a pro ženy, které plánují otěhotnět.

Pro koho: bolest bederní páteře a SI skloubení, bolestivá menstruace a pro ženy, které plánují otěhotnět

Kde: Vsetínská 20, Brno

Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

Kdy: pátek 8:00-9:00

Cena: 1.500,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 190,-Kč/1 vstup

Kroužek - cvičení pro ženy

Cvičení pro ženy jakéhokoliv věku se zaměřením na posílení svalů pánevního dna. Jednoduché cvičení bez pomůcek, později s overbally a balančními podložkami. Aktivace a uvědomění svalů hlubokého stabilizačního systému, posílení oslabených a protažení zkrácených svalů. Na závěr cvičení je vždy relaxace.

Pro koho: pro ženy po porodu, s močovou inkontinencí, zvýšení kondice pánevního dna.

Kde: Vsetínská 20, Brno

Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

Kdy: čtvrtek 17:00-18:00

Cena: 1.500,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 190,-Kč/1 vstup

Systém stabilizace a mobilizace páteře (SM systém)

Cvičení se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožní protahovat páteř směrem vzhůru a zajistit tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhání.

 • Prevence proti bolesti zad
 • Léčba výhřezu plotének
 • Vhodné cvičení u skolióz
 • Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů: kloub kyčelní, kolenní a ramenní, klouby nohou a klenba nožní
 • Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu

Kde: Vsetínská 20, Brno

Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

Kdy: úterý 8:00-9:00, středa 17:00-18:00

Cena: 1.500,-Kč/10 vstupů, za jednotlivou návštěvu 190,-Kč/1 vstup Kč


Uvědomění skrze pohyb

Budeme se věnovat práci s pozorností a uvědomění skrze pohyb, který je zaměřen nejen na formu, ale také na obsah. Pohyb, jež respektuje celistvost a propojenost struktur těla a uvědomuje si individualitu a právo na ryze osobní vyjádření se pohybem. Pochopíte lépe vědomé techniky práce s fyzickým tělem vycházející z metod Feldenkraise, Alexandrovy techniky, jógy, relaxace, ACT, DNS a další. Identifikujeme možnosti, jak své tělo používat s větší lehkostí, efektivitou a radostí v každodenním životě.

 

Přihlášení probíhá přímo u terapeuta uvedeného u daného kroužku.
Jednotlivý vstup 190 Kč
Permanentka 10 vstupů / 1500 Kč.

 

Šikulka pedig / korálky

Náplní kroužku je práce s pedigem, což je přírodní materiál pro pletení výrobků, např. košíků. Pedig svými pružnými vlastnostmi nabízí velké množství podob proutěných výrobků. Práce s korálky je nejen pro dívky, ale i chlapci mohou vyrobit dárek pro kamarádku nebo maminku.

Kroužek pro děti i dospělé podporuje:

 • Motorické dovednosti - rozvíjí jemnou motoriku, obratnost, rychlost, cílený ohyb, taktilní podněty a koordinaci pohybu
 • Mozkové funkce - vyžaduje posloupnost jednotlivých činností, udržuje krátkodobou a podporuje dlouhodobou paměť, uplatňuje flexibilitu myšlení a kreativní schopnosti, individuálně rozvíjí osobnost a praktickou dovednost

Pro koho: OVŘ, porucha jemné motoriky

Kde: Vsetínská 20, Brno

Termín začátku:(1. pololetí, 2, pololetí)

Kdy: děti čtvrtek 13:30-14:30; dospělí – čtvrtek 17:00-18:00

Cena: 1.000,-Kč 10+1 zdarma, jednotlivá návštěva 120,-Kč/1 vstup

Kroužek vede:(kdo) Bc. Andrea Čapková

  Kroužek pro děti: (od 3 let) každý čtvrtek od 13:30 do 14:30 (pedig lichý týden, korálky sudý týden) - začátek 1. pololetí 22. 9. 2016, 2. pololetí 2. 2. 2017

  Kroužek pro dospělé: (od 15 let) každý čtvrtek od 17:00 do 18:00 (pedig lichý týden, korálky sudý týden) - začátek 1. pololetí 6. 10. 2016, 2. pololetí 2. 2. 2017

  Cena kroužku s předplatným na 10 vstupů: 1000 Kč (1 hod. zdarma) Při jednotlivých návštěvách je cena kroužku na 1 hod. 120 Kč.

   

  SunBall - „Cvičení je hra- hra je cvičení"

  SunBall představuje kombinaci fyzického a mentálního tréninku a je určen pro děti i dospělé. Pomáhá v rámci celkové rehabilitace a ergoterapie a je vhodným nástrojem při poruchách pozornosti, neurologických a poúrazových stavech (př. ADHD, OVŘ, DMO, CMP, aj.).

  SunBall je malý míček (též overball), který udržuje konstantní tlak v míčku. Zpracovává data ze senzorů a komunikuje s počítačem. Tento systém přináší interaktivitu do rukou pacienta i terapeuta. SunBall umožňuje míčkem ovládat cvičební aplikace, pacienta motivovat a díky datům získávat větší přehled o procesu terapie. Data ze cvičení představují aplikovaná síla, celkový čas a energetická náročnost. Pacient i terapeut mají možnost ihned hodnotit výsledky cvičení a díky monitoringu získat větší přehled a zlepšení výkonů pacienta.

  Cíle při využití SunBallu:

  • rychlejší rozvoj svalové síly a koordinace
  • důležité parametry pro vytvoření funkčních pohybových stereotypů
  • využití koordinace oko-ruka, ruka- míček
  • udržení pozornosti u cílené aktivity

  Ceník:
  Poukaz na 10x10 minut (10 sezení + 1 zdarma) 800 kč
  Poukaz na 10x20 minut (10 sezení + 1 zdarma) 1600 kč
  Poukaz na 10x30 minut (10 sezení + 1 zdarma) 2400 kč
  Jednotlivé sezení 10 minut 80 kč / 20 minut 160 kč / 30 minut 240kč

  Je možné se kdykoliv objednat na ergoterapii a domluvit si individuální termín. Terapii se SunBallem vede: Bc. Andrea Čapková, ergoterapeut v příjemném protředí Soukromé kliniky LOGO s.r.o., Vsetínská 20 v Brně

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »