Soukromá klinika LOGO s.r.o. speciálním hostem na Western Carolina University

26.06. 2019

Cullowhee (USA) – Soukromá klinika LOGO s.r.o. přijala pozvání od světového odborníka prof. Davida Shapira z Western Carolina University, kde proběhla prezentace našeho zdravotnického zařízení pro studenty a veřejnost – speciálně na přání našich hostitelů. Šířili jsme tak způsob řešení poruch komunikace v České republice a představili Soukromou kliniku LOGO s.r.o., která je jedinečným zařízením svého druhu v Evropě.

USA - WCU

Zástupci Soukromé kliniky LOGO s.r.o. obdrželi oficiální pozvání od prof. Davida Shapira, který je světovou osobností v oboru logopedie, a působí na Western Carolina University (WCU). Je odborníkem na řeč, jazyk a sám si prošel poruchou řeči - koktavostí.

Soukromá klinika LOGO s.r.o. navázala na spolupráci s americkými kolegy a představila své zařízení na přednášce pro budoucí logopedy z WCU. Studenti a odborníci, kteří na přednášce byli přítomni, se mohli dozvědět o fungování Soukromé kliniky LOGO s.r.o., a jejím komplexním přístupu při léčbě koktavých. Po přednášce probíhala formální, a pak i neformální diskuze na mnoho témat - jedním z nich byl způsob vzdělávání budoucích logopedů na vysokých školách v USA, ve světě i v České republice, z čehož vzniklo mnoho zajímavých poznatků pro všechny strany.

Dalším programem byla také prohlídka WCU včetně nové budovy právě pro fakultu komunikačních věd a poruch, kde prof. Shapiro působí. Mohli jsme sledovat způsob práce s klienty trpícími poruchami komunikace, vystupování terapeutů, jejich přípravu a mnoho dalšího. Kromě logopedie jsme sledovali také výuku a přípravu fyzioterapeutů.

Při poslední návštěvě ČR v roce 2010 byl s prof. Shapirem veden rozhovor v časopisu „Psychologie Dnes" a o klinice, mimo jiné, řekl:

„Můj názor na terapii koktavosti, která je vedena v České republice, se odvíjí od mého pozorování během předchozích tří návštěv organizací - Soukromé kliniky LOGO s.r.o. a Občanského sdružení LOGO. Byla zahájena odborná spolupráce a výzkum v mnoha oblastech. A obě dělají jedinečnou práci. Klinika je jedním z nejlepších komplexních klinických zázemí, která jsem viděl po celém světě. Pod jednou střechou léčí odborníci z různých oblastí klienty různého věku a s různými problémy. V rámci terapie koktavosti jsem viděl individuální a kolektivní terapii, která se zabývá myšlenkami, pocity a chováním spojeným s koktavostí. Viděl jsem klasickou behaviorální terapii a v návaznosti další integrační terapie, jako je taneční terapie, muzikoterapie, sebezkušenostní terapie a další. Viděl jsem poradenství, psychoterapeutické techniky a lékařský servis. Dokonce jsem viděl terapeutickou masáž a aromaterapii. Je jasné, že klinika LOGO a sdružení LOGO jsou lídři v klinické intervenci a v zajišťování služeb profesionálů, kteří se neustále vzdělávají a spolupracují."

Díky této návštěvě jsme získali mnoho nových a cenných poznatků, které převedeme do praxe v našich ambulancích.

Připojené obrázky

  • USA - WCU
  • USA - WCU

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »