Užili jsme si akční víkend

27.06. 2019

Brno – Během víkendu 19. – 21. dubna proběhl úspěšně akční logopedický víkend, který byl určen pro dospělé klienty trpící poruchou plynulosti řeči. Pobyt vedli kliničtí logopedi, zabývající se problematikou plynulosti řeči na Soukromé klinice LOGO s.r.o. v Brně – PhDr. Petr Staníček a Mgr Barbora Aujezdská.

Program probíhal v prostorách kliniky LOGO a praktický nácvik při výletu do brněnské Zoologické zahrady a centra města. Účastníci si mohli vyzkoušet naučené techniky v podmínkách běžného života - např. při objednávání jídel v restauraci, oslovování cizích lidí v centru města nebo při přednášení referátů o zvířatech, kdy posluchače netvořila jen skupinka kamarádů, ale kolikrát také kolemjdoucí návštěvníci ZOO. Nutno podotknout, že všichni účastníci tohoto víkendového programu, se úkolů zhostili velice dobře a s plným nasazením. Z proběhlých tří dnů si tak všichni odnáší mnoho zážitků. Při skupinových sezeních bylo využíváno technik, se kterými se pracuje na Soukromé klinice LOGO s.r.o.

V průběhu nácviku komunikace s cizími lidmi jsme také upozorňovali na právě uváděnou divadelní hru Králova řeč, která se hraje na prknech Národního divadla v Brně a upozorňuje na problematiku koktavosti ve společnosti. V současné době je naše klinika partnerem ND Brno právě díky hře Králova řeč. Představení pojednává o skutečném příběhu z Velké Británie, kdy sledujeme boj budoucího krále Jiřího VI. s handicapem, který by mohl ohrozit nejen jeho vlastní pozici, ale také celou společensko-politickou situaci v zemi, stojící na prahu druhé světové války.

Cílem bylo, kromě reedukační práce, i setkání lidí se stejným problémem a možnost výměny zkušeností. Věříme, že přátelství, která klienti mezi sebou navázali, budou pokračovat i nadále.

V průběhu roku organizuje naše zdravotnické zařízení mnoho různých akcí, které jsou zaměřeny na poruchy plynulosti řeči. Pravidelně každou sobotu pořádáme sobotní dopolední akce pro děti. Přes celé letní prázndniny máme nachystány speciální letní pobyty, které již pomohly mnoho dětem ke zdokonalení řečových technik.

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »