Zimní logopedický tábor 2010

27.06. 2019

V termínu od 10. 1. do 16. 1. 2010 úspěšně proběhl další ročník zimního reedukačního pobytu pro naše malé i velké klienty. Pro místo pobytu jsme tentokrát vybrali Malou Morávku v Jeseníkách. Všichni účastníci byli ubytováni v hotelu Kamzík. Pokoje byly vybaveny vlastním sociálním zařízením, samostatnou koupelnou. Přímo v hotelu jsme měli možnost využívat bazén a tělocvičnu. V areálu mohli naši klienti využít i další služby jako je například sauna, masáže či pedikúra.

Pochod s pochodněmi

Na táboře se potkali a měli možnost se lépe sblížit klienti s různými poruchami řeči. Vzájemně se inspirovali při terapiích a pomáhali si. Několik dětí doprovázeli rodiče, kteří se také zapojovali do našeho programu. Reedukační program byl zaměřen na poruchy plynulosti řeči, na vývojovou dysfázii, opožděný vývoj řeči, dyslálii a další poruchy komunikace.

Věková hranice klientů nebyla nijak omezena. Byli s námi děti předškolního věku, ale i dospělí. Takové věkové rozpětí činí náš tábor jedinečným.

Náplní pobytu byly skupinové a individuální logopedické terapie. Do jednotlivých skupin byli účastníci rozděleni dle věku a jednotlivých diagnóz. Děti se ve skupinách věnovaly nápravě komunikačních dovedností dle svých individuálních potřeb. Zejména šlo o rozvoj motoriky mluvidel, rozvoj slovní zásoby, nápravu dechových stereotypů a podobně. U starších klientů šlo zejména o poruchu plynulosti řeči, o koktavost. Ve skupině probíhal nácvik správného dýchání, zvládání zátěžových situací a hlavně zapojování správných řečových stereotypů do běžné řeči. Celý program byl naplněný takovými činnostmi, aby se zlepšila řeč v rámci individuálních možností. Fyzioterapie probíhala v prostorách s bazénem. Tyto procedury měly mít pozitivní vliv na celkové uvolnění a relaxaci.

Jako terapeuti zde působili - logopedi PhDr. Petr Staníček a Mgr. Šárka Pacáková, psycholog Mgr.Eva Přikrylová, fyzioterapeut Bc. Hana Kovaříková a zdravotnice Veronika Válková. Ve spolupráci všech těchto „vedoucích" současně, klienti rozvíjeli své komunikační schopnosti a to formou zábavy, her a soutěží.

Součástí denního programu byla také dramaterapie. Závěrečným vrcholem pobytu byly dvě herecká představení, které sami během pobytu secvičili naši klienti. Dramatickým nadání a svým hereckým umem překvapili zejména malí klienti i své rodiče.

Pravidelný denní režim zimního pobytu byl obohacen o možnosti lyžování či vycházky do přírody. V blízkosti se nachází lyžařské areály. Součástí dopoledního programu tábora byl i výcvik začátečníků a další zimní venkovní radovánky.
Tímto zveme všechny zájemce na další, tentokrát letní logopedický tábor v Bílých Karpatech. Program je připraven pro všechny věkové kategorie. :-)

Připojené obrázky

  • Nácvik divadla
  • Přestávka na svahu
  • Vypouštění lampiónů
  • Ukázka lyžování

Naše ordinace

Ordinace Praha

Karlovo náměstí 15
120 00 Praha

Telefon: 517 578 322
Mobil: 603 484 077
Mobil: 724 205 959

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Brno

Vsetínská 20
639 00 Brno


Telefon: 543 420 666
Mobil: 777 675 233

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku
Ordinace Blansko

Nádražní 10
678 01 Blansko

Telefon: 517 578 311

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Náměstí Míru 149
667 01 Židlochovice

Telefon: 517 578 345

Více informací o pobočce
Další kontakty na kliniku

Aktuality

Více aktualit »