Další služby

Logopedie je odvětví speciální pedagogiky, které se zabývá poruchami komunikace a vadami řeči, sluchu a hlasu.

Službu nabízíme v pobočkách:

O problematice

Logopedie byla dlouho považována za obor zaměřený výhradně na dětské pacienty s obtížemi při výslovnosti hlásek. V dnešní době je to dynamicky rozvíjející se disciplína, která úzce spolupracuje s dalšími pedagogickými a zdravotnickými obory. V logopedických ambulancích pro děti se setkáváme s problémy jako je koktavost, brebtavost, opožděný vývoj řeči a vývojová dysfázie.

V dospělém věku obvykle řešíme problematiku poruch řeči po úrazech a cévních mozkových příhodách. V současné době logopedických vad bohužel přibývá, a proto je důležité sledovat vývoj řeči už od raného dětství. Klinika LOGO má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

V oblasti logopedie nabízíme

Klinická logopedie

Ambulance našich klinických logopedů poskytují odbornou diagnostiku a následnou terapii poruch komunikace u dětí i dospělých.

Denní stacionář pro děti

LOGO nabízí Vašim dětem možnost intenzivního rozvoje komunikačních schopností pod vedením zkušeného klinického logopeda.

Logopedické kroužky

Pro děti i dospělé organizujeme široký výběr specificky zaměřených skupinových terapií.

Diagnostické pobyty

Lůžkový stacionář naší kliniky nabízí komplexní diagnostiku osobám s těžšími poruchami řeči a sluchu včetně intenzivní nápravy.

Tábory a příměstské pobyty

Každoročně pořádáme pro naše dětské i dospělé klienty několik pobytových táborů a příměstských pobytů s logopedickým zaměřením.

Řešíme problémy komplexně

Naše klinika pracuje ojedinělým způsobem. Její prioritou je komplexní péče lékařů a terapeutů. Neméně důležitá je komunikace celého týmu kliniky s pacientem.

Zkušenosti našich pacientů

Na diagnostický pobyt moc rádi vzpomínáme. Syn, zvyklý na luxusní dovolené, často zmiňuje, že by chtěl jet do Brna, že „to byl ten nejlepší hotel na světě a ten nejlepší kuchař.“ V podstatě na to vzpomíná jako na hezkou dovolenou, kterou jsme si oba užili
Nikol
Strávili jsme rok na konkurenční logopedii, kde byl syn zalezlý pod stolem a mlčel. Po roce jsem to vzdala a začali jsme navštěvovat kliniku LOGO v Praze. A syn začal mluvit! Z mého pohledu se tu nejedná jenom o odborníky, ale i o lidi, kteří mají svou práci rádi.
Monika
Můj dík patří paní logopedce za systematickou péči, kterou věnuje mému synovi, schopnost motivovat a věnovat se nejen jejímu malému klientovi, ale i jeho rodičům s profesionální péčí, která dnes vůbec není samozřejmostí.
Liana

Logopedické akce

Letní pobyty 2024

Témata a termíny letních příměstských pobytů jsme právě zveřejnili. Tématem letošních příměstských pobytů je POHÁDKOVÉ LÉTO, a nově jsme připravili na každý týden i nezapomenutelný zážitek. Tak nezapomeňte své děti včas přihlásit.

Ohlédnutí za 21. ročníkem Mezinárodní logopedické konference

Listopadová Mezinárodní logopedická konference proběhla opět s velmi silnou a kvalitní zahraniční účastí. Již od roku 2002

Vzdělávací kurz PhDr. Petra Bitnara, Ph.D. na klinice LOGO v Brně

Kurz Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické práci pod vedením PhDr. Petra Bitnara, Ph.D. byl jedním z nejpopulárnějších kurzů na naší klinice v tomto roce.

Náš nový projekt – PŘEKROČ SVŮJ STÍN A STAŇ SE PRŮVODCEM

Skupina dospělých s koktavostí zahájila svůj trénink průvodcovství ve Vile Stiassni v Brně. Ve spolupráci s našimi logopedy tak najdou cestu, jak zvládnout pocity obav a ovládnout techniky řeči v praxi.

BENAUDIRA: diagnostika a trénink sluchového zpracování

Přestože sluchové ústrojí dítěte funguje správně, centrální sluchové zpracování může být poškozené. Podstatou Benaudiry je individuální diagnostika sluchového zpracování, která je prováděna v rámci souboru testů, jež hodnotí schopnost slyšet.

ÚMČ Brno-střed podpořil projekt Zeleň pro Vsetínskou

Neustále se snažíme zlepšovat prostředí naší kliniky a jejího okolí. Proto jsme se rozhodli za přispění Úřadu městské části Brno-střed realizovat novou výsadbu v rámci projektu Zeleň pro Vsetínskou.

Flossband

Flossband je revoluční metoda, která pomáhá ve sportu i ve fyzioterapii. Zajišťuje rychlejší rekonvalescenci, mobilizaci kloubů, potlačení bolesti a v neposlední řadě také dokonalé protažení. Flossband je díky odlišným odporům a šířkám vhodný pro každého pacienta i vrcholové sportovce.

Kurz myofunkční terapie s profesorkou Andrettou Pasqualinou

Cílem naší kliniky je být špičkou ve svém oboru a poskytovat vysoce kvalitní a profesionální péči svým klientům. Kvality a profesionality dosahujeme, mimo jiné, právě podporou odborného i osobního růstu našich kolegů. Vybíráme pro ně  proto i ty nejlepší lektory, a tento kurz nebyl výjimkou.

2. místo v kategorii Střední společnosti

Rádi bychom Vám všem srdečně poděkovali za důvěru a přízeň, kterou nám již 30 let projevujete, a díky které jsme letos mohli získat krásné 2. místo na 14. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek v kategorii Střední společnost.

Jak na úspěšnou adaptaci dítěte na mateřskou školku?

Nástup do školky je pro řadu dětí velikým milníkem v jejich životě, stejně jako později nástup do první třídy. Rodiče i učitelky by se měli pokusit dětem tuto situaci co nejvíce usnadnit. Co dělat a co nedělat pro úspěšnou adaptaci dítěte na prostředí školky se dočtete v tomto článku.

Terapeutická brčka a kazoo - jak s nimi pracovat?

V měsíci březnu na našem e-shopu www.moje-pomucky.com přibyly dvě novinky - terapeutická brčka a trumpetka kazoo. K čemu tyto pomůcky slouží, pro koho jsou určeny a jak se s nimi pracuje? To se dozvíte v tomto článku.

Pražská pobočka hodnotí rok 2020

Pokud bychom uplynulý rok měli zhodnotit pouze jedním slovem, nabízelo by se jistě slovo "krize", ale opravdu výstižným pojmem je slovo "výzva". Ještě štěstí, že těchto pět písmen nebylo nikdy pro tým pražské pobočky strašákem, ale odrazovým můstkem k akci.

BEMER

Nově začínáme provádět fyzikální terapii cév, která zlepšuje funkci přirozených regulačních mechanismů, posiluje imunitní systém, zvyšuje tvorbu tělu vlastních lapačů volných radikálů a má pozitivní účinek na syntézu proteinů.

Test MABC 2 - Dyspraxie

Jako jedno z mála pracovišť se nyní nově specializuje ma problematiku Dyspraxie.

Nový přístroj na ORL

Neustále hledáme cesty a možnosti, jak zpříjemnit dětem návštěvu ORL lékaře.

Novinky z pražské pobočky naší kliniky

Oddělení psychologie v Praze posiluje tým a rozšiřuje nabídku služeb.