BIOGRAF POHÁDKA

Službu nabízíme na pobočce:

Biograf Pohádka

Biograf Pohádka na naší klinice se odlišuje od ostatních míst svým unikátním přístupem a filozofií. Jeho cílem je uklidnění dětí před nadcházející terapií, a tím efektivnější dosažení cílů během samotného sezení u terapeuta.

Hlavním prvkem prostoru je instalace na velké obrazovce, kterou vytvořila nizozemská kreslířka Simone Hooymans, nyní žijící v Norsku. Její abstraktní díla působí magicky jak na malé děti, tak na dospělé. Díky její lásce k přírodě a neurčitým příběhům udržuje pozornost a pomáhá rozvíjet fantazii, což je pro dětský svět klíčové.

Všechna díla jsou kreslena ručně, a zajímavostí je, že na vytvoření jednoho pětiminutového videa pracuje přibližně půl roku. Simone Hooymans má svá unikátní díla v mnoha nemocnicích a knihovnách v Holandsku a Norsku. Její největší dílo s názvem "Talking Plants" můžete shlédnout v knihovně Deichman v Oslu.

Ve svém rozhovoru pro Bratislavský filmový festival 2023 nám paní Simone umožňuje nahlédnout do své práce více podrobně. Více informací o vizuální stránce a zvuku její tvorby naleznete na tomto odkazu.

Volný překlad rozhovoru se Simone Hooymans pro BFF do češtiny naleznete ZDE.

Dalším důležitým prvkem v dětském koutku jsou pečlivě vybrané materiály, kde jsme upřednostnili především masivní dřevo, jež má také uklidňující účinek. Hračky v tomto prostoru byly vybrány s ohledem na minimalizaci rozptylování pozornosti a zároveň tak, aby dokázaly zaujmout nejmenší i starší děti.

Knihovna Deichman, Oslo The Fairytale Biograph isualization

Objednejte se na naši kliniku

Rádi Vám pomůžeme žít bez bariér.