Pracoviště Blansko

Rehabilitační procedury prováděné diplomovanými fyzioterapeuty  zejména individuální formou.

Adresa

Nádražní 2369/10
678 01, Blansko
Navigovat

Víkendová horká linka (8.00-20.00): +420 777 675 233

Ordinační hodiny

Pondělí:

 7:00 - 18:00

Úterý:

 7:00 - 18:00 

Středa:

 7:00 - 20:00

Čtvrtek:  7:00 - 18:00
Pátek:  7:00 - 16:00

Zaměření pracoviště

Pobočka Soukromé kliniky LOGO se nachází v blízkosti autobusového a vlakového nádraží v Blansku. Specializujeme se na  logopedii a rehabilitaci. Kromě obvyklých vyšetření nabízíme našim malým klientům v průběhu letních měsíců i příměstské pobyty.

Logopedie

Odborná logopedická péče je zaměřena na diagnostiku a terapii poruch komunikace pro děti i dospělé.

Logopedie je odvětví speciální pedagogiky, zabývající se rozvojem, výchovou a vzděláváním osob s poruchami řeči, hlasu a sluchu. Výchova řeči a odstraňování vad a poruch se pojí s výchovou myšlení a osobnosti jedince. Řeč je nejdokonalejší schopnost člověka, a proto musíme této problematice věnovat náležitou pozornost. Klinická logopedická péče poskytovaná na naší klinice LOGO je určena pro široké spektrum pacientů s rozmanitými poruchami řeči, sluchu a hlasu. Na našem pracovišti jsou zřízeny odborné poradny, které se dále úzce specializují.

Bližší informace ohledně vstupního vyšetření na recepci kliniky nebo na tel.: +420 517 578 311 nebo +420 739 457 158.

Tábory a příměstské pobyty

Každoročně pro naše klienty pořádáme jeden pobytový a několik příměstských táborů. Tyto tábory jsou součástí logopedické péče, jejich cílem je celkový rozvoj osobnosti dítěte. Učíme je týmové spolupráci, podporujeme a rozvíjíme jejich kreativitu.

Rehabilitační lékař

Rehabilitační lékař se specializuje na  pacienty trpící chronickými bolestmi pohybového ústrojí. Po základním psychosomatickém vyšetření následuje dlohodobý rehabilitační plán zahrnující rehabilitační a ergoterapeutické metody, např: metoda Mojžíšové, Dornova metoda, tejpování.

Fyzioterapie

Fyzioterapeutické postupy pomáhají předcházet onemocnění pohybového ústrojí. Fyzioterapie léčebně zasahuje tam, kde pohyb a ostatní fyzické i psychické funkce jsou ohroženy procesem stárnutí, zraněním, nemocí nebo vrozenou vadou. Mezi základní postupy fyzioterapie patří metody vyšetření a postavení v kloubech, postavení páteře, centrace kloubů, vyšetření hlubokého posturálního systému.

Léčebně pak využívá ovlivnění těchto poruch pomocí kloubů, měkkých tkání, fascií, hlubokého stabilizačního systému, měkkých a mobilizačních technik, uvolňování jizev, používá četné reflexní metody. Dechová rehabilitace a fyzioterapie využívá metody techniky dýchacích cest, relaxační techniky, facilitační dechové postupy, celkové zapojení dechového ústrojí při cvičení, včetně cvičení na labilních a nestabilních plochách.

Klasická masáž

Mezi klasické masáže patří masáže relaxační a sportovní. Zaměřují se na uvolnění svalů a celkové uvolnění těla. Účinky masáží: zvýšení prokrvení, normalizace napětí kůže, uvolnění svalového napětí a bolesti, urychlení vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cest, zvýšení sekrece potních žláz, relaxace svalová i psychická.

Reflexní masáž

Manuální technika působící přes reflexní body na povrchu těla a ve svalech na vnitřní orgány a tím lze ovlivnit jejich činnost. . Účinky: zlepšení prokrvení, zlepšení činnosti hluboko uložených orgánů a tkání, odstranění bolestí pohybového aparátu.

Masáž lávovými kameny

Tato masáž je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního klidu. Tyto masáže fyziologicky ovlivňují procesy v těle, odstraňují nervozitu, stres, nespavost, atd. Teplo z lávových kamenů pomáhá uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče, uleví od bolestí v kloubech a urychluje metabolismus.

Baňkování

Vhodná doplňková metoda klasických masaží. Pomocí baňkování dokážeme odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivnit funkci vnitřních orgánů.

Manuální lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž je hmatová technika, jejímž cílem je podpora funkce povrchového mízního systému.

Měkké a mobilizační techniky

Metoda zabývájící se diagnostikou a léčbou poruch pohybového aparátu.

Rebox

Elektrické proudy aplikovány přes kůži do léčené oblasti dotykem elektrody. Reboxové proudy ovlivňují tkáň v oblasti asi 1,5 cm od bodu dotyku.

Laser

Laserová terapie je neinvazivní terapeutická metoda založená na aplikaci záření ve formě laserového paprsku.

Redcord®

Představuje systém lan, která jsou nastavena dle aktuální tréninkové schopnosti klienta.

Ultrazvuk

Nejčastěji se užívá při akutních a chronických bolestech zad. Využívá mechanických vlnění.

Magnetoterapie

Využívána v několika medicínksých oborech. Svým působením ovlivňuje řadu zdravotních potíží.

Elektroléčba

Fyzikální terapie, která využívá aplikace nejrůznějších elektrických proudů a impulsů na organismus. Procedury elektroléčby na pobočce jsou: rebox, laser, ultrazvuk, magnetoterapie.

DNS

Rehabilitační, ale také tréninková technika úspěšně léčí bolesti páteře, svalů i kloubů.

SM systém dle Smíška

Cvičící metoda se speciálním elastickém lanem.

Metoda dle Mojžíšové

Metoda věnující se  zejména péčí o svalovinu pánevního dna.

Vojtova metoda

Soubor cvičebních technik používaných k léčbě hybných poruch. Metoda je založena na znalosti vývoje pohybových vzorců během života dítěte.

Bemer

Terapie  je v současnosti jednou z nejúčinnějších a nejmodernějších koncepcí v oblasti prevence a podpory procesů léčení. Jde o fyzikálně cévní terapii, která cíleně stimuluje narušenou mikrocirkulaci. 

Viscelární manipulace

Je velmi jemná osteopatická technika, jejímž cílem je podpořit normální tonus a pohyb nejenom mezi jednotlivými vnitřními orgány a jejich spojeními.

Objednejte se na naši kliniku

Rádi Vám pomůžeme žít bez bariér.