Fyzioterapie

Fyzioterapie je obor zabývající se diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového aparátu. Kombinuje léčebné metody založené na aktivním pohybu v kombinaci s manuálním ošetřením a fyzikální léčbou.

Službu nabízíme v pobočkách:

Aktivní pohyb je základ našeho každodenního života. Proto je jeho nácvik a vhodná úprava nesmírně důležitá pro maximální efektivitu léčby poruch pohybového aparátu. V případě potřeby pracujeme také s dechovými a relaxačními technikami Ze speciálních metodik zabývajících se léčbou pomocí správně prováděných pohybových vzorů využíváme:

Využíváme však poznatků i z dalších metodik a postupů, v rámci kterých se neustále vzděláváme a rozvíjíme.

Manuální ošetření

Manuální ošetření vhodně doplňuje aktivní pohyb ve smyslu péče o reflexní změny v rámci pohybového aparátu a korekce svalové nerovnováhy v jednotlivých pohybových segmentech lidského těla. Dále má nezastupitelnou funkci v péči o jizvy po chirurgických, ortopedických a traumatologických operacích, kde pomáhá obnovit původní hybnost, skluznost a pružnost jednotlivých vrstev měkkých tkání, čímž opět zlepšuje aktivní hybnost pohybového aparátu. Součástí manuálního ošetření mohou být také specializované a šetrné mobilizační techniky pro obnovení přirozené hybnosti páteře a kloubů dolních i horních končetin.

Fyzikální léčba

Fyzikální léčba působí ve většině případů jako podpůrná složka fyzioterapie, kde pomáhá v tlumení bolesti pohybového aparátu, uvolnění stažených a napjatých měkkých tkání včetně svalů nebo v jejich stimulaci a posílení. Z prvků fyzikální léčby využíváme tyto:

Zkušenosti našich pacientů

Ráda bych touto formou poděkovala a vyzdvihla velice citlivý, profesionální a precizní přístup fyzioterapeutů na klinice LOGO. Jsou to profesionálové, kteří Vašemu zařízení dělají tu nejlepší reklamu. Vždy usměvaví, s velice lidským a pozitivním přístupem, nezažila jsem u nich sebemenší známky únavy či náladovosti, i když jsem byla ošetřena ve večerních hodinách. Jsem velmi spokojená pacientka a budu Vaše zařízení jen a jen chválit a doporučovat
Ivana

Objednejte se na naši kliniku

Rádi Vám pomůžeme žít bez bariér.