Přehled rehabilitačních kroužků

DNS cvičení

Zakladatelem Dynamické neuromuskulární stabilizace je prof. PeadDr. Pavel Kolář, Ph.D. DNS koncept je založen na vývojové kineziologii. Jde o logickou úvahu, jakým způsobem lze využít znalosti vývojové kineziologie pro diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Dynamická neuromuskulární stabilizace pracuje s našimi pohybovými stereotypy, a to jak těmi správnými, tak také těmi nekvalitními, které vznikají v průběhu našeho života už od raného dětství či nesprávným užíváním těla v denních činnostech, pohybu a sportu v pozdějším věku.
 

Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cena

1 500 Kč/10 vstupů

190 Kč/1 vstup

Cvičení pro ženy

Cvičení je vhodné pro ženy po porodu, s močovou inkontinencí či pro zvýšení kondice pánevního dna. Cílem je posílení svalů pánevního dna. Jedná se o jednoduché cvičení bez pomůcek, později s overbally a balančními podložkami. Výsledkem je aktivace a uvědomění svalů hlubokého stabilizačního systému, posílení oslabených a protažení zkrácených svalů. Na závěr cvičení je vždy relaxace.

Cena

1 500 Kč/10 vstupů

190 Kč/1 vstup

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Je vhodné pro ženy v jakémkoliv věku se zaměřením na posílení svalů pánevního dna, se zaměřením na mobilizaci sakroiliakálních kloubů a mobilizaci bederní páteře. Cvičení je vhodné pro ženy s bolestmi bederní páteře a SI skloubení, s problémy s bolestivou menstruací a pro ženy, které plánují otěhotnět.

Cena

1 500 Kč/10 vstupů

190 Kč/1 vstup

Redcord®

Principy cvičení v závěsném systému pod vedením fyzioterapeuta. Pomocí cvičení pracujeme na obnově a podpoře vhodných pohybových vzorců.

Cvičení je vhodné:

  • pro zvýšení kondice lidí sedavých profesí
  • pro podporu aktivního držení těla
  • jako prevence správného držení těla v dospívání
  • jako kompenzační cvičení pro aktivní sportovce

Cena

2 900 Kč/10 vstupů

330 Kč/1 vstup

Spirální stabilizace páteře I. a II.

Základní pomůckou cvičení je pružné lano. Zvolenou vhodnou kombinací cviků kompenzujeme negativní dopady nevhodného pohybového režimu, jako je nedostatek pohybu nebo v opačném případě přetížení pohybového systému.

Cvičení je vhodné:

  • pro zvýšení kondice lidí sedavých profesí
  • u bolesti zad v části bederní, hrudní i krční
  • po operaci páteře
  • jako prevence správného držení těla
  • jako kompenzační cvičení pro aktivní sportovce

Cena

1 500 Kč/10 vstupů

190 Kč/1 vstup

Make an appointment at our clinic

We will be happy to help you live without barriers.